Remont kuchni – Kuchnia sercem domu – cz. 1 – jak zaprojektować kuchnię

Kolejny wpis z cyklu Urządź się – remont kuchni.

Rozpoczynając remont kuchni musimy wziąć pod uwagę parę aspektów:

  • funkcjonalność tj. ergonomia, wygospodarowanie jak największej przestrzeni dla blatu roboczego i miejsca do przechowywania
  • materiały (blaty, szafki, płytki), oświetlenie itp.
  • sprzęt AGD (pod zabudowę czy wolnostojący, okap kuchenny podszafkowy czy kominowy itp.)
  • kolorystyka

W pierwszej kolejność najlepiej jest wykonać tzw. tablicę inspiracji, w ten sposób będziemy mieć już sprecyzowany plan odnośnie kolorystyki czy też materiałów.

Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, zadanie jest trudniejsze, gdyż całość musi tworzyć nam jednolitą całość. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką takiej kuchni.

Gdy rozpoczynałam remont kuchni oczywiście zaczęłam od wykonania projektu (polecam planner ikea), co dało mi wizualny pogląd na kuchnie, z rozplanowaniem ułożenia poszczególnych składowych. Jeśli zdecydujemy się na szafki lakierowane, na etapie wybierania kolorystyki, polecam skorzystać z możliwości zamówienia próbek kolorów, próbkę otrzymujemy w postaci polakierowanego wycinka płyty mdf.

Mój plan: kolorystyka szarość-biel, szafki lakierowane matowe, koniecznie po sam sufit. Na tej podstawie zaczęłam poszukiwania inspiracji.

W kuchni zdecydowałam się także na farbę tablicową połączoną z magnetyczną, super sprawa do robienia listy zakupów, zawieszania ważnych informacji na karteczkach czy też planów lekcji dzieci oraz ich arcydzieł:).

Na koniec moje kuchenne marzenie-siedzisko:

A oto moja kuchnia, przed remontem. W następnym wpisie metamorfoza.

HomeMyPassion