Udomowienie mieszkania – galeria zdjęć w salonie

Gdy już umeblujemy nasze cztery kąty dochodzimy do punktu, w którym chcemy „udomowić” nasze wnętrze, najczęściej jest to ściana z ostatnio tak popularnymi plakatami czy też galeria zdjęć w salonie. Oswajamy również naszą kanapę, poprzez poduchy czy też ciepły koc, na długi zimowy wieczór:)

Dziś chciałam wam przedstawić ściągawki, w jaki sposób uporządkować domową galerię zdjęć w salonie na przykładzie przepięknych jak zwykle skandynawskich wnętrz oraz pokazać moją jak na razie skromną „galerię”, która ewaluuje z biegiem czasu i pewnie nie raz się jeszcze zmieni.

Od czego zacząć?

Najlepiej posłużyć się już gotowym schematem (jeszcze więcej przykładów znajdziemy na Pinterest), który podpowie nam chociażby ile i jakiej wielkości ramki kupić.

Następnym krokiem, jest stworzenie „wizualizacji” poprzez naklejenie na ścianie kartek, o wielkości naszych ramek, to pozwoli nam także zaznaczyć punkty nawierceń. Tym sposobem możemy upewnić się czy wysokość zawieszenia ramek będzie odpowiednia, czy też wybrane przez nas ułożenie będzie pasować do naszej przestrzeni.

Do stworzenia swojej galerii wykorzystałam popularne półki z Ikea.

W salonie stworzyłam galerię zdjęć związanych ze Szczecinem i moim ukochanym morzem:), wśród nich znalazła się także reprodukcja rysunku szczecińskiego rysownika Henryka Sawki. W przyszłości planuję stworzyć także galerię rodzinnych zdjęć, którą umieszczę w sypialni.

Jeśli planujecie w swoim mieszkaniu umieścić plakaty, polecam wam zapoznać się z tym sklepem, tak znalazłam dwa koty, które zamieszkały w mojej sypialni:)

A teraz standardowo kilka urzekających inspiracji.

 

 

HomeMyPassion